wizualizacja mebli

Wizualizacja czy projekt wykonawczy mebli na wymiar?

Od kilku lat obserwujemy bum na wizualizacja projektowanych wnętrz i mebli na wymiar. Projektanci prześcigają się w użyciu nowych programów, wymyślnych tekstur.

Klient zafascynowany efektem wizualizacji i namówiony przez projektanta zamawia tylko piękną wizję swojego wymarzonego wnętrza. Znajomi i rodzina są zafascynowani. Wszyscy chwalą, ale…. Klient przesyła taką wizualizację do firmy wykonującej meble na wymiar i prosi o wycenę. I tu zaczynają się problemy…… Na podstawie przesłanej wizualizacji , która tylko ładnie się prezentuje wykonawca nie zrobi rzetelnej wyceny. Do wyceny niezbędne są:

 • wymiary zabudowy meblowej na szkicu lub projekcie,
 • materiał z którego ma być wykonana zabudowa meblowa, z wyszczególnieniem:
  1. marki i symbolu płyty wiór laminowanej , blatu lub laminatu na fartuch kuchenny,
  2. przy frontach lakierowanych kolor RAL lub NCS
  3. akcesoria: markę carg wysokich i niskich, systemy narożne na garbki, ilość szuflad oraz ich rodzaj,rodzaj podnośników szafek górnych, system otwierania szafek itp.
  4. rodzaj agd zamawianego przez Klienta: lodówka,zmywarka, piekarnik, mikrofalówka, ekspres do zabudowy czy nie, okap pod szafkowy czy wolno wiszący lub wysuwany z blatu,
  5. rodzaj podświetlenia; listwa ledowa czy może ledy punktowe,
  6. rodzaj drzwi: przesuwne,łamane czy tradycyjnie otwierane na zawiasy. Jeżeli drzwi wymagają specjalnego systemu to również należy to napisać

Jeżeli nie posiadamy takich informacji to proponujemy spotkanie w naszej firmie lub wizytę u potencjalnego Klienta. Niestety wizualizacja na nic nam się nie przyda  Proszę pamiętać,ze projektując meble na wymiar ważny jest dobrze wykonany projekt. Zapraszamy do projektowania mebli z naszą firmą.

Comments are closed.