Dwudziesty pierwszy wiek to czas niezwykle dynamicznego rozwoju nowych technologii i przełomowych odkryć naukowców. To także czas masowej produkcji i idącej za nią bylejakości. Również rynek meblarski jest zalewany przez te same, powielane schematy. Projektowanie wnętrz we Wrocławiu i okolicach, oferowane przez nas, zdaje się być swoistym panaceum na te problemy współczesnego świata. Przynajmniej na lokalnym rynku. Zajmujemy się nie tylko tworzeniem unikatowych przestrzeni, ale również wypełnianiem ich.

Kłosińscy Design to projektowanie mebli na terenie Wrocławia i nie tylko to zasadnicza część naszej działalności. Nie ma dobrych wnętrz bez funkcjonalnych mebli o dobrym, dopasowanym designie. Wierzymy, że nie sztuką jest zapchać duże mieszkanie gotowymi rozwiązaniami ze sklepowej półki. Wizja artystyczna dobrego projektanta to także umiejętność wykorzystania niewielkich przestrzeni i wyciśnięcia ich jak cytryny. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku wrocławskim. To pozwala nam tworzyć piękne i praktyczne wnętrza wszędzie tam, gdzie meble grają pierwsze skrzypce.

Pytanie, gdzie tak nie jest? Naszym zdaniem to właśnie meble stanowią o wartości użytkowej i wizualnej każdej przestrzeni mieszkalnej i użytkowej.

Dlaczego warto postawić na projektowanie?

Prawdą jest, że znalezienie sklepu meblowego jest często łatwiejsze, niż kiosku ze świeżą prasą. Czy jednak dobrą praktyką jest korzystanie z gotowych rozwiązań? To zależy, jednakże często okazuje się, że stawianie na gotowce nie jest ani oszczędnością czasu, ani tym bardziej pieniędzy. Stąd warto zainteresować się tematem projektowania wnętrz i mebli. Oczywiście można próbować zrobić to samemu. Na pewno w każdym z nas drzemią niespożyte pokłady kreatywności. Jednakże bujna wyobraźnia to nie wszystko.

Warto zatem powierzyć ten temat fachowcom z Wrocławia, którzy na tworzenie unikatowych mebli spędzili sporą część swojego życia. Nie przeczymy jednak, że korzystanie z programów do projektowania wnętrz przez osoby niewtajemniczone jest błędem. Może się okazać, że prosty projekt powie nam więcej, niż tysiące słów. Będzie to wstępna wizja, na której my zbudujemy resztę. Ważnym punktem wyjścia jest też ustalenie funkcji danego pomieszczenia. To od warunków środowiskowych będzie zależeć, z jakich materiałów projektowane będą meble. Wilgoć w łazience skłania do nieco innego podejścia, niż klimatyzowany salon.

Unikatowe przestrzenie dzięki projektowaniu mebli

Tak samo jak nie ma dwóch identycznych mieszanek genów na świecie, tak samo nie ma dwóch identycznych projektów w portfolio naszego studia. Nie oznacza to jednak, że jeśli pewne elementy z naszych projektów spodobały Ci się, to nie możemy ich zaimplementować znowu. Każde wnętrze jest jednak inne. Warto też nie bazować tylko na naszych przykładach. Świetnym źródłem inspiracji są kreacje wnętrz, które można znaleźć na portalu Pinterest. Niezależnie jednak czy masz swój pomysł, czy chcesz bazować jedynie na naszej kreatywności, uważamy, że warto postawić na dedykowane rozwiązanie. Willa, rezydencja, jak i niewielka kawalerka. Każde z tych wnętrz zasługuje na indywidualne podejście. Dodatkowo im mniejsza powierzchnia, tym lepiej dobrze wykorzystać każdy metr. Dobrze dobrane meble pozwolą Ci cieszyć się praktycznością na naprawdę niewielkich powierzchniach.