projekt kuchni nowoczesnej

Projekt kuchni- na co należy zwrócić uwagę?

Podczas pierwszego spotkania z Klientem zawsze zadaję szereg podstawowych, może dla niektórych banalnych pytań, które stanowią podstawę dobrze wykonanego projektu i późniejszej realizacji zabudowy kuchennej.

Projekt kuchni:

Po pierwsze: czy kuchnia jest połączona z salonem czy jest jednym pomieszczeniem kuchennym.

Po drugie: ile jest otworów okiennych, o jakich wymiarach , jak jest nasłonecznione. Jest to bardzo ważne przy wyborze materiałów i ich kolorów oraz odbijaniu się promieni słonecznych w wybranych dekorach .

Po trzecie: jak zostały usytuowane podłączenia do lamp w sufitach. Niektórzy mają już zakupione i zamontowane lampy przed zamontowaniem zabudowy i wówczas okazuje się,że dana lampa uniemożliwia otwarcie drzwi do szafki:)

Po czwarte:
Przed wyborem materiału na zabudowę kuchenną ustalamy w jakiej kolorystyce będzie podłoga w kuchni oraz w salonie. Dopytujemy się również o kolor i rodzaj materiału jaki będzie położony na fartuchu kuchennym. Istotny też jest dobór rolet, żaluzji , firanek, zasłon oraz ich kolorystyka.
W sytuacji gdy kuchnia jest integralną częścią salonu istotny jest kolor ścian oraz wybranych mebli tapicerowanych.
Nie zapominajmy o kolorystyce dodatków, które lubią domownicy.

Po piąte:
W dzisiejszych czasach w kuchni gotują zarówno kobiety , jak i mężczyźni, dlatego warto zapytać kto jest „Panem tego królestwa” i jakie ma potrzeby związane z zabudową kuchenną.

Po szóste:
Zawsze pytamy czy domownicy są przyzwyczajeni do jakiś rozwiązań, które mieli w poprzednich zabudowach kuchennych i chcieliby mieć je w nowej kuchni.

Po siódme:
Ustalamy jakie sprzęty agd oraz naczynia i garnki kuchenne będą przechowywane w zaprojektowanych szafkach. Ustalamy odpowiedni dostęp do nich i dostosowujemy szafki oraz szuflady do ich wysokości.

Po ósme:
Po przeprowadzonym wywiadzie możemy przystąpić do omawiania z Klientem projektu właściwego zabudowy kuchennej.

Pamiętamy,że praktycznie i fachowo zaprojektowana kuchnia to prywatny świat każdego z naszych Klientów,w którym ma się czuć komfortowo i na swój wymiar.

W Kłosińscy Design projektujemy meble do kuchni od lat. Możesz sprawdzić nasze realizacje:

Comments are closed.