Są takie pomieszczenia w każdym mieszkaniu, do których wyglądu nie zawsze przykłada się wagę, a które stanowią swoiste centrum życia domowników. Z pewnością takim miejscem spotkań jest kuchnia. Niesłusznie bagatelizowana i marginalizowana w wielu projektach. Kuchnie na wymiar, jakimi się zajmujemy we Wrocławiu i jego okolicach, zdają się temu przeczyć. I słusznie! Unikalne aranżacje wnętrz to nie tylko domena salonu czy nastrojowej łazienki z prywatnym jacuzzi. Proces projektowania powinien dotyczyć całej przestrzeni, niezależnie czy mamy na myśli kawalerkę na przedmieściach czy penthouse z tarasem w sercu amerykańskiej metropolii. Dlatego właśnie projektujemy meble kuchenne we Wrocławiu.

Śledzimy wszystkie nowe trendy we wzornictwie, jednocześnie staramy się, by nasze projekty były nie tylko zjawiskiem czysto artystycznym. Panuje błędne przekonanie o designie, przez które pomija się aspekty wizualne kuchennych mebli i wnętrz, kosztem walorów czysto użytkowych. Dobry design to właśnie harmonia między dobrym stylem i funkcjonalnością pomieszczeń, również takich jak kuchnia.

Czy warto postawić na meble kuchenne na wymiar?

Odpowiedź brzmi oczywiście tak! Nie ulega wątpliwości, że obecnie wybór kuchni na wymiar to nie fanaberia, lecz konieczność. Rynek jest zalany przez tysiące gotowy rozwiązań „pasujących do każdego wnętrza”. Prawdą jest, że jeśli coś jest dedykowane do wszystkiego to w praktyce nie pasuje do niczego. Tak jest również w przypadku kuchennych rewolucji wnętrzarskich. Tylko dobry projekt i meble szyte na miarę pozwolą stworzyć miejsce, które będzie nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim dawać nam wszelkie walory funkcjonalne, a z jego użytkowości będziemy zadowoleni jeszcze przez wiele długich lat. Nie ma znaczenia czy myślisz o pełnej zabudowie czy o tzw. „wyspie kuchennej”. Dopasowanie wszystkich elementów gra tutaj kluczową rolę. Trzeba też pamiętać, że pomieszczenie do przygotowywania posiłków nie składa się tylko z kilku mebli i ścian. To skomplikowany ekosystem, na który składają się drzwi, okna, sprzęt AGD i RTV, a także wszelkiego rodzaju przyłącza – wodne, energetyczne i gazowe. Jak widać bez dobrego wyczucia architekta trudno o sprawne i efektywne poukładanie wszystkiego w spójną całość. Szczególnie przy użyciu tzw. „gotowców ze sklepu”. Dedykowane rozwiązania to jedyna słuszna droga.

Atrakcyjne i unikatowe wnętrza kuchni

Nie sposób się wyróżnić, czerpiąc z tych samych źródeł, co inni, prawda? Kupując w tych samych sklepach meblowych tak naprawdę powielamy w kółko identyczne schematy. Ten sam mebel w dwóch różnych przestrzeniach będzie nadal tym samym meblem. Kuchnia to pomieszczenie o specyficznych warunkach środowiskowych. Rozłożenie różnych elementów wyposażenie również wpłynie na dobór surowców, z których powinny powstać meble. Te wszystkie problemy rozwiążemy jedynie korzystając z pomocy projektantów. Niezależnie zatem czy kochasz klasyczne czy nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, a może kręci Cię eklektyzm i mieszanie różnych światów. Zawsze najlepszym wyborem, który zaprocentuje w przyszłości, będą meble na wymiar, również w kuchni. Pamiętaj o tym, a nie zawiedziesz się. Serdecznie zapraszamy również do skorzystania z naszych usług projektowych.